No products

Welcome to 3FVape
Are you 21 or older? You must be 21 or older to enter our website.
The RekaVape FeV Flash-e- VS Dual Style RTA Rebuildable Tank Atomizer is constructed from 316 stainless steel in 17mm diameter, with PSU tank tube in 3.0ml capacity. The FeV VS Dual RTA is with bottom refilling system. Comes with 4 air pin screws for airflow adjustable: 1 x sealed / 1 x 1.1mm / 1 x 1.2mm / 1 x 1.4mm.
3FVAPE Recommend Products:
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
Earn up to $50 through our Product Review Program.
| Color | Silver |
| Product Type | Rebuildable Atomizer |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Capacity | 3.0ml |
| Coil Rebuildable | Coil Rebuildable |
| Airflow | Adjustable Airflow |
| Thread Type | 510 |
| Drip Tip | With Drip Tip |
| Coil Replaceable | Non-Replaceable Coil |
| Tank material | PSU |
| Package | 1 x RTA, 1 x Pack of Accessories |
| Weight | 52g (1.83oz) |
| Diameter | 17mm (0.67 inch) |
| Depth | 17mm (0.67 inch) |
| Height | 80mm (3.15 inch) |
| Width | 17mm (0.67 inch) |
510 threading connection
316 stainless steel construction
PSU tank
Capacity: 3.0ml
Bottom filling system
Airflow control
Comes with 4 air pin screws: 1 x sealed / 1 x 1.1mm / 1 x 1.2mm / 1 x 1.4mm
Diameter: 17mm
3FVape is a professional retail, wholesale and dropship online shop. We provide new and cool products at affordable price. We have overseas warehouse for you for fast delivery.
and other questions regarding this product, just contact us. We also encourage you to leave review of products on 3FVape.
All the sizes are measured manually, please allow tiny differences due to manual measurement, thanks.
The parameters are for reference only; The details are subject to the official / manufacturer; Please tell us if there is any error.