No products

Welcome to 3FVape
Are you 21 or older? You must be 21 or older to enter our website.
The Rekavape Vico Style 22mm MTL / RDL RTA Rebuildable Tank Atomizer is made from Stainless Steel with 22mm diameter and glass tank tube with 4.0ml capacity. The RTA is with 0.9 bottom air pin and 0.9 tilted airscrew (pre-installed), Bottom air pins: 0.9mm (pre-installed), 1.2mm and closed and Airscrews: 0.9mm (pre-installed), 1.2mm, and closed
Other Color:
| |
Tank Tube Kit:
| |
Top Tank Tube Set:
Long Tank:
| | | | | |
Short Tank:
| | | | | |
3FVAPE Recommend Products:
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
Earn up to $50 through our Product Review Program.
| Quantity | Price | You Save |
|---|---|---|
| 100 | $26.89 | Up to $1,310.00 |
| 50 | $27.14 | Up to $642.50 |
| 20 | $27.45 | Up to $250.80 |
| 10 | $27.77 | Up to $122.20 |
| 6 | $28.10 | Up to $71.34 |
| Color | Black |
| Product Type | Rebuildable Atomizer |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 4.0ml |
| Coil Rebuildable | Coil Rebuildable |
| Airflow | Adjustable Airflow |
| Thread Type | 510 |
| Drip Tip | With Drip Tip |
| Coil Replaceable | Non-Replaceable Coil |
| Tank material | Glass |
| Package | 1 x RTA, 1 x Pack of accessories |
| Weight | 40g (1.41oz) |
| Diameter | 0mm (0 inch) |
| Depth | mm (0 inch) |
| Height | mm (0 inch) |
| Width | mm (0 inch) |
510 threading connection
Diameter: 22mm
Capacity: 4ml
Stainless Steel construction
RTA with 0.9 bottom air pin and 0.9 tilted airscrew (pre-installed)
Bottom air pins: 0.9mm (pre-installed), 1.2mm and closed
Airscrews: 0.9mm (pre-installed), 1.2mm, and closed
3FVape is a professional retail, wholesale and dropship online shop. We provide new and cool products at affordable price. We have overseas warehouse for you for fast delivery.
and other questions regarding this product, just contact us. We also encourage you to leave review of products on 3FVape.
All the sizes are measured manually, please allow tiny differences due to manual measurement, thanks.
The parameters are for reference only; The details are subject to the official / manufacturer; Please tell us if there is any error.