No products

Welcome to 3FVape
Are you 21 or older? You must be 21 or older to enter our website.
The Rekavape 415 Stealth Rikimaru Style Ti DNA60C SBS Box Mod is made from Titanium Alloy and PC. The SBS (side by side) box mod is with Evolv DNA60C Chipset and supports 1~60W output. The side by side box mod supports 24mm diameter.
Please Note: This product will be shipped around May 25, 2023 (ETA, not guaranteed). The final shipping date depends on the manufacturer. We will try to get it delivered as soon as we can.
The product images and information are provided by the manufacturer, for reference only. The final refers to the manufacturer's actual product.
The package and accessories may vary from batch to batch. All images are for reference purpose only.
Other Color:
Aluminum Alloy:
| | | |
PC:
| |
PEI:
| |
PPS:
| |
3FVAPE Recommend Products:
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
Earn up to $50 through our Product Review Program.
| Color | Black |
| Product Type | VW |
| Compatiable Battery | 18650 |
| Material | Titanium Alloy + PC |
| Thread Type | 510 |
| Battery Type | Interchangeable |
| Power Output | 1~60W |
| Variable Wattage (VW) | Yes |
| Charge Style | AC/USB |
| Package | 1 x Box Mod |
| Weight | 80g (2.82oz) |
| Depth | 47.5mm (1.87 inch) |
| Height | 76.8mm (3.02 inch) |
| Width | 48mm (1.89 inch) |
510 threading connection
Deck and bottom plate, battery tube, and button are made of titanium
The TYPE-USBC port cover is made of stainless steel.
The Body is made from PC
Supports Atomizer diameter: 24mm
Evolv DNA60C Chipset:
Wattage Output Range: 1~60W
Voltage Output Range: 0.2~9V
85% Output Efficiency
Temperature Range: 200~600'F / 93~315'C
Temperature Control supports Ni200 Nickel, Titanium, and Stainless Steel. Add custom wire specific TFR / TCR Curves via the EScribe suite.
128 x 32 or 96 x 16 OLED screen
Preheat / Boost Functionality
Reverse Polarity Protection
Low Resistance Protection
Short Circuit Protection
Overheat Protection
Low Voltage Protection
3FVape is a professional retail, wholesale and dropship online shop. We provide new and cool products at affordable price. We have overseas warehouse for you for fast delivery.
and other questions regarding this product, just contact us. We also encourage you to leave review of products on 3FVape.
All the sizes are measured manually, please allow tiny differences due to manual measurement, thanks.
The parameters are for reference only; The details are subject to the official / manufacturer; Please tell us if there is any error.