No products

Welcome to 3FVape
Are you 21 or older? You must be 21 or older to enter our website.
The Authentic Ambition Mods Morer SBS Box Mod powered by 1 x 18500 / 18650 battery (not included) and supports 1W to 60W output.
The high-definition, bright 0.91 OLED display provides a more intuitive and convenient user experience.
Morer SBS Mod offers two personalized heating modes, allowing you to easily choose the ideal vaporization method through a clear and intuitive user interface.
Please Note: This product will be shipped around May 25, 2023 (ETA, not guaranteed). The final shipping date depends on the manufacturer. We will try to get it delivered as soon as we can. The product images and information are provided by the manufacturer, for reference only. The final refers to the manufacturer's actual product. The package and accessories may vary from batch to batch. All images are for reference purpose only.
Other Color:
| | | | | |
3FVAPE Recommend Products:
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
Earn up to $50 through our Product Review Program.
| Brand | Ambition Mods |
| Color | Green |
| Model | Morer SBS |
| Product Type | VW |
| Compatiable Battery | 18500 / 18650 |
| Material | Aluminum Alloy |
| Thread Type | 510 |
| Variable Voltage (VV) | No |
| Telescoping Mod | No |
| Battery Type | Interchangeable |
| Variable Wattage (VW) | No |
| Charge Style | AC/USB |
| Package | 1 x Morer SBS Mod, 1 x 18650 battery Cap, 1 x Type-C Cable, 1 x User Manual |
| Weight | 76.5g (2.7oz) |
| Depth | 45.2mm (1.78 inch) |
| Height | 71.5mm (2.81 inch) |
| Width | 23mm (0.91 inch) |
Chipset Parameter:
Materials Supported: NI / SS / TI
Input Voltage: 3.0V~4.2V
Input Current: 0.5A~30A
Output Power: 1~60W
Output Voltage: 0.5~8.0V
Atomizer Resistance: 0.2~3.0ohm
Screen: 0.91 OLED
Battery:1 x 18500 / 18650 battery (not included)

3FVape is a professional retail, wholesale and dropship online shop. We provide new and cool products at affordable price. We have overseas warehouse for you for fast delivery.
and other questions regarding this product, just contact us. We also encourage you to leave review of products on 3FVape.
All the sizes are measured manually, please allow tiny differences due to manual measurement, thanks.
The parameters are for reference only; The details are subject to the official / manufacturer; Please tell us if there is any error.