No products

Welcome to 3FVape
Are you 21 or older? You must be 21 or older to enter our website.
The SXK Minister Style MTL RTA Rebuildable Tank Atomizer is made from stainless steel with 20mm diameter and glass tank tube with 4.5ml capacity. The RTA is with Top refill system with fast thread and Automatic juice flow control via bayonet system. Comes with 7 airflow pins: 0.8 / 1.0 / 1.2 / 1.4 / 1.5 / 1.6 / 2.0mm (one pre-installed), With extra 22mm base.
Glass Tank Tube:
| |
PCTG Tank Tube:
| |
3FVAPE Recommend Products:
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
Earn up to $50 through our Product Review Program.
| Color | Silver |
| Product Type | Rebuildable Atomizer |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Capacity | 4.5ml |
| Airflow | Adjustable Airflow |
| Coil Rebuildable | Coil Rebuildable |
| Thread Type | 510 |
| Drip Tip | With Drip Tip |
| Coil Replaceable | Non-Replaceable Coil |
| Tank material | Glass |
| Package | 1 x RTA, 1 x Pack of accessories |
| Weight | 61.5g (2.17oz) |
| Diameter | 20mm (0.79 inch) |
| Depth | 20mm (0.79 inch) |
| Height | 58mm (2.28 inch) |
| Width | 20mm (0.79 inch) |
510 threading connection
22mm diameter
4.5ml capacity
Top refill system with fast thread
Automatic juice flow control via bayonet system
Fast deck access via bayonet system
7 airflow pins: 0.8 / 1.0 / 1.2 / 1.4 / 1.5 / 1.6 / 2.0mm (one pre-installed)
Two air diverters (20-hole and 12-hole, 1mm)
With extra 22mm base
3FVape is a professional retail, wholesale and dropship online shop. We provide new and cool products at affordable price. We have overseas warehouse for you for fast delivery.
and other questions regarding this product, just contact us. We also encourage you to leave review of products on 3FVape.
All the sizes are measured manually, please allow tiny differences due to manual measurement, thanks.
The parameters are for reference only; The details are subject to the official / manufacturer; Please tell us if there is any error.